Düşünceleri ve eserleriyle Türk edebiyatına yön veren yazar, şair ve öğretmen, örnek Galatasaraylı Tevfik Fikret, vefatının 106. yılında Aşiyan'daki mezarı başında anıldı.

Anma törenine Galatasaray Spor Kulübü İkinci Başkanı Ali Polat Bengiserp, Galatasaray Spor Kulübü Divan Kurulu Başkanı Aykutalp Derkan, Galatasaray Lisesi Müdürü Prof. Dr. H. Murat Develioğlu, Galatasaraylılar Derneği Başkanı Fidel Berber ve çok sayıda davetli hazır bulundu.

Galatasaray Spor Kulübü İkinci Başkanı Ali Polat Bengiserp, anma töreninde Galatasaray Televizyonu'na düşüncelerini belirtti.

Ali Polat Bengiserp, “Tevfik Fikret ülke için çok önemli bir şahsiyet. Mustafa Kemal’e devrim ruhunu oradan aldım dedirten biri. Bizim de ne mutlu ki okul arkadaşımız, abimiz, müdürümüz, spor kulübünün de ilk Hamisi diyelim çünkü okulda futbol takımı kurulmaya başlandığında göz yuman, izin veren müdür kendisi. Engellemek isteyenler, bunun önemli olmadığını söyleyen kişiler de var. Bundan dolayı tabii ki gurur duyuyoruz. Bu tören 10 seneden fazladır yapılıyor derneğimizin önderliğinde. Biz de her seferinde gelip Tevfik Fikret’i anmaktan, hatırlamaktan son derece mutlu oluyoruz. Fikri hür, irfanı hür, vicdanı hür dizelerini yazan kişi, sahibi o. Bugün kulübümüz az sayıda t-shirt çıkartıyor. Üzerinde bu dizelerin olduğu. Bugün GS Store’larda satışa sunulacak.” şeklinde konuştu.


Galatasaray.org